Telephelyi intézményi csoportok

Pillangó csoport

„ A gyermek olyan, mint egy pillangó a szélben.
  Néhány magasabbra tud repülni, mint mások,
  de mindegyik a legjobb tudása szerint repül.
  Miért is hasonlítanánk össze őket?
  Mindegyik más, mindegyik különleges, mindegyik gyönyörű… „

A család, melyből a kisgyermek hozzánk érkezik nyugalmat, biztonságot nyújt számára. Ezt a nyugodt, kiszámítható, érzelemben gazdag légkört szeretnénk mi is, Szilvi óvónéni, Bori óvónéni és Panni dadusnéni biztosítani itt az óvodában, természetesen a családdal szoros együttműködésben.  Óvodai életünket mi is úgy éljük, mint egy nagy család, ahol a kisgyermekek szeretettel, és bizalommal fordulhatnak hozzánk, felnőttekhez, vagy éppen egymáshoz. Hogy mit adhatunk? Boldog gyermekéveket, ahol a mindennapokat a szabad, önfeledt játék, a játékosság hatja át, a tapasztalatszerzés, a személyiségfejlődés, az életre való felkészülés ennek jegyében valósul meg. Sok időt töltünk a szabadban, gyermekeinket figyelmes, környezetére érzékeny, társai felé nyitott emberré szeretnénk nevelni. Közösségi életünk fontos eleme a kommunikáció, az önkifejezés és egyben a konfliktuskezelés, problémamegoldás fontos eszköze, mely folyamatosan fejleszthető, alakítható. Az egyéni képességek kibontakoztatása, fejlesztése mellett, fontos számunkra az önmegvalósítás, a kreativitás, a tehetség felismerése és támogatása, a gyermek önmagához mért fejlődésének elismerése. Hisszük, hogy türelemmel és odafigyeléssel minden gyermekhez megtaláljuk az utat, melyet bejárva nem csupán az iskolás évekre, de az életre is fontos útravalókat adhatunk.

Bezerédj Amália Óvoda és Bölcsőde
9444 Fertőszentmiklós, Rákóczi Ferenc u. 70.

Intézményvezető: Kebeleiné Németh Magdolna

Telefon:
+36 99 544 170

ovoda2@fertoszentmiklos.hu

Nyitvatartás:
Hétfőtől péntekig:

Fenntartó: Fertőszentmiklós Város Önkormányzata
9444 Fertőszentmiklós, Szent István u. 19.
99/544-510

"Fertőszentmiklósi Óvodásokért" Alapítvány
Bankszámlaszám: 10918001-0000031-45060003
Adószám: 18530485-1-08

Intézményi védőnő: Kovácsné Kollár Katalin
Gyermekorvos: Dr. Badicu Ágnes

Gyermekjogi képviselő (Győr-Moson-Sopron Megye): Pál Andrea
20/489-9582

Család- és Gyermekjóléti Szolgálat:
9444 Fertőszentmiklós, Szent István u. 20-21.
99/544-511