Székhely intézményi csoportok

Süni csoport

Süni csoportosok vagyunk. Nagyon szép, tágas, világos szobában éljük vidám napjainkat, ahol sok jó játékkal játszhatunk nap, mint nap. Kényelmesen elférünk egy nagy játszószőnyegen ahol, vonatozunk, autózunk és építünk. Nagy építőelemekből óriási magas tornyokat csinálunk és boldogság tölt el bennünket, ha ledől, mert újra és újra elölről kezdhetjük. A polcokon és fiókokban érdekesebbnél érdekesebb játékokat találunk, ezekkel együtt és egyedül is nagyon jó foglalatoskodni. Főzünk, sütünk, orvosost is játszunk a babaszobában. Néha összeveszünk a játékokon, mert annyira szeretnénk mindennel rögtön játszani, de szerencsére az óvó nénik rögtön ott teremnek és igazságot tesznek, ami nekünk néha nem tetszik, de ők mindig jót akarnak és tudjuk, hogy szeretetből csinálják. Azért van idő az verselésre, mesélésre is mostanában a rövid állatmeséket szeretjük a legjobban, de ha nagyobbak leszünk az óvó nénik megígérték, hogy más és hosszabb mesékkel is megismertetnek bennünket. Az éneklés a kedvencünk, mindkét óvó néninknek szép a hangja és szeretnek nekünk énekelni, sőt még gitározni is. Azt mondják, ügyesen festünk, vágunk, ragasztunk ezért sok szép alkotás születik délelőttönként, főleg, ha rossz az idő odakint. Az óvó nénik és mi is szeretünk a friss levegőn lenni, ezért játszunk lehetőleg mindennap az udvaron vagy sétálni megyünk, olyankor érdekes dolgokat figyelünk meg a természetben. Szoktunk tornázni és futkosós játékot játszani a teremben, de az veszélyes néha és nem mindenki kedveli, a fiúk persze jobban, mint a lányok! Finomak az ételek főleg a tészta és minden délelőtt gyümölcsöt is eszünk, mert nagyon szeretjük az almát, banánt, körtét, barackot és kicsit a mandarint is. A délutáni alvás olyan, mintha igazi süni lakban lennénk, sötét jó meleg kuckóban pihenünk a mesélés és altatódalok után. Délután azonban jó hazamenni, azért egy kicsi elfáradunk ebben a dolgozóban, de aztán másnap alig várjuk, hogy újra és újra oviba mehessünk, sok élményt átéljünk!

Bezerédj Amália Óvoda és Bölcsőde
9444 Fertőszentmiklós, Rákóczi Ferenc u. 70.

Intézményvezető: Kebeleiné Németh Magdolna

Telefon:
+36 99 544 170

ovoda2@fertoszentmiklos.hu

Nyitvatartás:
Hétfőtől péntekig:

Fenntartó: Fertőszentmiklós Város Önkormányzata
9444 Fertőszentmiklós, Szent István u. 19.
99/544-510

"Fertőszentmiklósi Óvodásokért" Alapítvány
Bankszámlaszám:
10918001-0000031-45060003
Adószám: 18530485-1-08

Intézményi védőnő: Kovácsné Kollár Katalin
Gyermekoorvos: Dr. Badicu Ágnes

Gyermekjogi képviselő (Győr-Moson-Sopron Megye): Pál Andrea
20/489-9582

Család- és Gyermekjóléti Szolgálat:
9444 Fertőszentmiklós, Szent István u. 20-21.
99/544-511